Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, projelerini hayata geçirebilecek adayın kendisi olduğunu belirterek, “Karşınızda 5 yılını boşa harcamış biri değil, söylediklerini ve projelerini hayata geçirebilecek bir Serdar Soydan tercihiniz var. Vaatlerinin yarısını bile yapamamış biri değil, Mersin’i hak ettiği yere getirecek bir tercihiniz var" dedi.

Esnafı ile iş insanları ile kavgalı bir belediyenin kente bir yarar getirmeyeceğini kaydeden Soydan, “Mersin’de başarılı bir belediye başkanı olmak istiyorsak, önce esnafımızla barışık olmalıyız. Sivil toplum kuruluşları, diğer siyasi görüşten olan vatandaşlarımızla, kent dinamikleri ile bir bütün olacağız. İktidarla ve ilçe belediyeleri ile kavgalı değil, uyum içinde olacağız. Bu uyum, verim ve başarıyı getirir. Ego ve kibri bir kenara bırakmak gerekiyor. Bu kentte yaşayan vatandaşlarımız, bizi şehrin emini olarak seçiyorlar ve güveniyorlar" diye konuştu.

“Mersin’e hizmet getirmek adına tüm kapıları çalmalıyız”

Diyaloğun önemine dikkat çeken Soydan, “Mersin’e hizmet getirmek adına çalınması gereken tüm kapıları çalmalıyız. Bakanlıklarla diyalog içinde olmalıyız. ‘Biz o bakana gitmeyiz, biz onu tanımayız’ anlayışı Mersin’e zarar verir. Samimiyet ve tevazu ile Mersin adına hizmet üretmek gerekiyor" ifadelerini kullandı.

“İş dünyası bizi bekliyor, projelerimizle geliyoruz.”

Soydan, iş dünyası ile yaptıkları tüm buluşmalarda Cumhur İttifakının gücünün Mersin’e yansımasını bekledikleri yönünde talepler aldıklarını kaydederek, “Mersin bizi bekliyor. İş dünyası bizi bekliyor. Projelerini, söylediklerini yapabilecek aday olarak bizi görüyor. Yatırımcı güven ister, o güven ortamını da biz sağlarız. Ortak akıl ve istişare ile şehrimizi daha ileriye taşımak için kararlılıkla çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Soydan, kendisine sunulan, ‘Mersin başkanlarından ne bekliyor?’ isimli arama konferansı sonuç raporuna dikkat çekerek, “Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda, İş dünyamızın güçlü temsilcileriyle bir araya gelerek şehrimizin geleceğine yönelik projelerimizi anlattık. Mersin’in ekonomik ve ticari potansiyelini değerlendirdik. Ortak akıl ve istişare ile şehrimizi daha ileriye taşımak için kararlılıkla çalışıyoruz" dedi.

“Ne sosyal yardımlar azalacak ne de kafeler kapanacak”

Soydan, kafelerin kapanacağı, sosyal yardımların kesileceği yönünde kara propaganda yapanlar olduğunu tebessüm ederek takip ettiklerini vurgulayarak, şöyle devam etti; "Kafeleri kapatacağımızı söyleyenler var. Bu sorulara gülüyoruz. Tam bir kara propaganda. Beni tanıyan bilir. Serdar Soydan olarak, Adnan Menderes Bulvarında yer alan işletmeleri ailemle birlikte çeşitli vesilelerle kullandım. Biz niye yıkalım. Mersin daha fazlasını hak ediyor. Kapatmaktan ziyade, biz göreve geldiğimizde halkımızın hoşça vakit geçireceği yeni alanlar da kazandıracağız."

“Sağlıklı nesil güçlü aile bağları ile yetişir”

Sosyal yardımlar konusunda da açıklama yapan Soydan, “Bu yardımları çoğaltacağız ve çeşitlendireceğiz. Dar gelirli vatandaşlarımıza bu yardımları arttıracağız. Aile kavramı da bizim için çok önemli. Anne baba ve çocuk ilişkilerini güçlendirmek adına keyifli vakit geçirebilecekleri, aileler arası etkinliklerin düzenleneceği merkezi de hayata geçireceğiz. Bünyesinde çocuk oyun merkezi, parkurlar, restoran ve kafeteryayı barındıracak olan merkezimizin en önemli amacı ailelerin güvenle birlikte vakit geçirebilmesidir. Sağlıklı nesil güçlü aile bağları ile yetişir. Çocuklarımız geleceğe umutla bakacak. Çünkü biz varız" diye konuştu.

“Kadınlarımız ve çocuklarımız huzur içinde olacak”

Kıratlı: "Pamukluk Barajı İsale Hattı Projesi 2026 yılında tamamlanacak” Kıratlı: "Pamukluk Barajı İsale Hattı Projesi 2026 yılında tamamlanacak”

“Öğrenme temelli, tam donanımlı kreşlerle, çocuklarımız geleceğe güvenle hazırlanacak” vurgusu yapan Soydan, “Kadınlarımız ve ailelerimiz ise kendilerine vakit ayırıp, kişisel ve mesleki gelişimlerine daha fazla özen gösterebilecekler" ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha