Mersin Büyükşehir Belediyesince, yaklaşan YKS öncesi öğrencilerin moralini yükseltmek ve motivasyon sağlamak adına konser düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasının sahne aldığı konserde, gençler gönüllerince eğlenip stres attı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 8-9 Haziran’da yapılacak olan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) öncesi, öğrencilerin moralini yükseltmek ve motivasyon sağlamak adına konser düzenledi. Macit Özcan Spor Tesislerinde düzenlenen konsere; Tarsus, Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Mut, Gülnar, Erdemli, Silifke, Halkkent, Yenice ve Akdeniz olmak üzere toplam 10 ilçede hizmet veren 11 Eğitimi ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi öğrencileri katıldı. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasının sahne aldığı konserde, birbirinden güzel şarkılara eşlik eden öğrenciler, yıl boyunca yoğun bir tempoda çalışmanın yorgunluğunu ve stresini konser etkinliğinde attı.

“Hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz bu yolculukta büyük emek verdi”

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, YKS öncesi sınava girecek öğrenciler için motivasyon etkinlikleri düzenlemeye devam ettiklerini ifade etti. Karakuş, “Bizler kurs merkezlerimizde öğrencilerimizle birlikte seri denemelerimizde son sürece geçtik. Bundan sonraki süreçte de öğrencilerimizin, bu güzel konser sayesinde rahatlamalarını istedik. Öğrencilerimiz ve bizler çok eğlendik. Çünkü 1 yıl boyunca hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz büyük emek verdi” dedi.

Mersin, turizmi ve gastronomisi ile Diyarbakır’da tanıtıldı Mersin, turizmi ve gastronomisi ile Diyarbakır’da tanıtıldı

Öğrencileri yalnızca bilişsel alanda değil, rehberlik ve sosyal etkinliklerle de geliştirdiklerini kaydeden Karakuş, “Bahar ayının gelmesi ile birlikte öğrencilerimizle birlikte pikniklere gittik. Konserlerimizi geleneksel hale getirdik. Motivasyonlarını artırmak istedik. Sınav günü de öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Umut ediyoruz ki öğrencilerimiz hayallerindeki üniversiteyi, bizlerin de destekleri ile kazanacaklar. Bizler de bu yolculukta bir katkımız olduğu için, bu mutluluğu hep birlikte yaşayacağız” sözlerine yer verdi.

Gençler, YKS öncesi konserle moral buldu

Bozyazı Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinde eğitim gören Melek Asutay, düzenlenen konserin sınav öncesi gençlere çok iyi geldiğini söyleyerek, “Sınav öncesi hepimize çok güzel bir motivasyon oldu. Hepimiz stres içindeydik ve biraz stresimizi atmış durumdayız. Öğretmenlerimiz sayesinde çok güzel bir yolculuk geçirdik. Normalde Bozyazı çok gelişmiş ve herkesin maddi durumunun çok iyi olduğu bir yer değil ama Büyükşehir Belediyesinin bize sağladığı katkılar sayesinde daha güzel yerlere geleceğimizi düşünüyorum. Bize eğitimde çok iyi fırsat tanıyorlar” diye konuştu.

Tarsus Eğitimi ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde eğitim gören Avaşin Çelik ise düzenlenen konser etkinliğini çok beğendiğini ve mutlu olduğunu belirterek, “Bu yoğun tempoda buraya geldiğimiz için çok mutluyuz. Tarsus’tan buraya büyük bir heyecanla ve büyük bir istekle geldik. Sınava kendimi çok hazır hissediyorum. Ben sıfırdan başladım ama öğretmenlerim sayesinde kendimi daha artı seviyeye çıkardım. Böyle bir fırsat verdikleri için çok mutluyum. Kısa bir süre de olsa sınav stresini unuttuk” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha