Mersin’de, çeşitli suçlardan aranan bin 592 şahıs yakalandı Mersin’de, çeşitli suçlardan aranan bin 592 şahıs yakalandı

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, insan hareketliliğinin olduğu, kent sakinlerinin yoğun şekilde kullandığı caddeleri, sokak ve kaldırımları işgal ederek insan ve araç geçişlerini güçleştiren esnafa yönelik kontrollerini sıkılaştırdı.

Bu çerçevede Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin, Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yürüttüğü ortak çalışmayla, yoğun insan ve araç trafiğinin yaşandığı Siteler Mahallesi 160. Cadde ve etrafındaki sokaklarda kaldırım ve yol işgali denetimi yapıldı. Denetimlerde, bölge üzerinde faaliyet gösteren işyerleri ile vatandaşların uğrak yeri olan iş merkezlerinde işgale yol açan esnaf uyarıldı, kaldırıma, yola ve sokaklara koydukları her türlü tezgâh, tabela, masa, sandalye gibi ürün ve malzemelerin kaldırılması sağlandı. Zabıta yetkilileri, kent sakinlerini zor durumda bırakan kaldırım işgallerine karşı uygulama ve denetimleri sıkılaştırılacaklarını, uyarı ve tutanaklara rağmen işgali sürdüren esnaf hakkında yasal işlem uygulanacağının altını çizdi.

“Denetimler, ilçe genelinde artarak sürecek”

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürü Sabri Aytonğ, denetimler hakkında yaptığı açıklamada; “İlçemiz genelinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile koordine bir halde, başta kaldırım ve yol işgalleri olmak üzere, halkımızın huzur ve esenliğini bozan her türlü girişimin önlenmesi için çalışmalarımızı arttıracağız. Amacımız, esnafımıza ceza kesip onları zor durumda bırakmak değildir. Ancak vatandaşlarımızın her türlü güvenliği ve esenliği de önceliğimizdir. Akdeniz sakinleri, zabıtamızı ilgilendiren her türlü talep ve şikâyetlerini belediyemize bildirebilir. Zabıta ekiplerimiz, 7 gün 24 saat görevinin başında olup, gelen şikâyetleri en kısa sürede değerlendirmeye alıp sonuçlandıracaktır” diye konuştu.

Kaynak: iha