Tarsuslu Motorlu Kadınlar Kulübü üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesine bağlı Tarsus Gençlik Kampında bir araya geldi.

Yatılı veya isteğe bağlı günübirlik olarak Gençlik Kampına gelen Tarsuslu Motorlu Kadınlar Kulübü üyeleri, uzman eğitmen Suat Afşin nezaretinde motosiklet kullanımı ve trafikte nelere dikkat etmeleri konusunda bilgilendirildiler. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu’nun da eşlik ettiği eğitim çalışmasında kadınlar, merak ettikleri konuları eğitmen Suat Afşin’e sorarak bilgi sahibi oldular.

Motosikletleriyle kamp içerisinde tur atan kadınlar, sosyal aktiviteler ve ikramlıklarla da keyifli dakikalar yaşadılar.

“Kulübümüz bütün motor kullanan kadınlara açıktır”

Kulüp kurucuları arasında yer alan beden eğitimi öğretmeni Gülay Kuru, kampta güzel bir eğitim aldıklarını söyleyerek, “Kulübümüz, 2 ay önce kurulmuş yeni bir kulüp. Amacımız; kadınların da hayatın her alanında olduğu mesajını veren bir farkındalık oluşturmak. Bu farkındalık, neden motorların üzerinde olmasın? Biliyorsunuz Tarsus, Adana ile Mersin’in arasında kalmış çok büyük bir ilçe. Adana ile Mersin’de kadın motor kulübü var ve çok da aktifler. Ama bizim ilçemizde böyle bir kulüp yoktu. Bunun eksikliğini biz de hissediyorduk. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Güzel bir eğitim aldık. Kulübümüz bütün motor kullanan kadınlara açıktır” dedi.

“Büyükşehir Belediyesinin desteği her zaman yanımızda”

Başkan Murat Orhan: "halkıma hizmet için varım" Başkan Murat Orhan: "halkıma hizmet için varım"

Kulüp olarak yaz boyunca birçok aktivite yapmayı hedeflediklerini belirten kuruculardan Meryem Özdemir ise Büyükşehir Belediyesine desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Kadınlara özel motor kulübünü kurduk ve Tarsus’ta olmayan bir oluşumu hayata geçirdik. Büyükşehir Belediyesinin sağladığı imkanlarla da etkinlikler yapıyoruz. Büyükşehir, Tarsus Gençlik Kampının kapılarını bize açtı. Büyükşehir Belediyesinin desteği her zaman yanımızda. Çok güzel ağırlandık. Yaz boyunca da birçok etkinliklerimiz olacak” diye konuştu.

Kaynak: iha