AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi Ali Kıratlı, Mezitli Devlet Hastanesi inşaat sahasında incelemelerde bulunarak, “Yaklaşık 11 ay önce yapımına başlanan hastane inşaatımız bir yıl tamamlanmadan yüzde 40 seviyesine ulaştı. Proje tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar bu şekilde devam ederse 2025 yılı sonuna kalmadan hastane inşaatı tamamlanmış olacak” dedi.

Kıratlı, geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Mezitli Devlet Hastanesi inşaat sahasını ziyaret etti. Çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Kıratlı, hastane inşaatının 2025 yılı sonuna kalmadan tamamlanacağı müjdesini verdi. Mersin’de Sağlık Bakanlığı tarafından yapımına başlanan 150 yatak ve istenildiği takdirde 200 yatak kapasitesine yükseltilebilen hastane ile 50 ünitlik Ağız Diş Sağlığı Merkezi de bulunan inşaat alanında incelemelerde bulunan Kıratlı, çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini ifade etti. Kıratlı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Mersin’e çok önem veriyor. Mersin’e yatırımlar devam edecek. 50 bin metrekare kapalı alan olmak üzere toplamda 280 bin metrekare alan üzerine yapılan hastane inşaatından dolayı Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

"Bu proje, Mezitli için olmazsa olmaz projedir"

Mezitli Devlet Hastanesi projesinin mimarlarından ve yakından da takipçisi olan Kıratlı, “Yaklaşık 11 ay önce yapımına başlanan hastane inşaatımızın her bir aşamasını yakından takip ediyoruz. Buradaki çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Bir yandan depremin yaralarını saran devletimiz, diğer yandan da vatandaşlarımıza söz verdiğimiz yatırımlara ara vermeden devam ediyor. Bu hastanemiz Mezitli için çok kıymetli. Nüfusu 250 bine yaklaşan Mezitli ve komşu ilçemiz Erdemli için olmazsa olmaz bir projedir. Bu yüzden de muhakkak hayata geçirilecektir” şeklinde konuştu.

Korkmaz: "Mersin’in atık su yönetimi ve ekolojik dengesini sağlama konusunda önemli ilerlemeler kaydettik" Korkmaz: "Mersin’in atık su yönetimi ve ekolojik dengesini sağlama konusunda önemli ilerlemeler kaydettik"

Mezitli Devlet Hastanesinin tamamlandığı takdirde Mersin’de birçok alanda önemli hizmetler vereceğini vurgulayan Kıratlı, “Bu hastanemiz 150 yataklı, talep edildiği takdirde 200 yatak kapasitesine çıkarılabilen, 50 ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi de bulunan devasa bir kompleks. İçerisinde ameliyathaneler, yoğun bakım ve ameliyathane odaları, acil müşahede odaları, laboratuvar, diyaliz ve fizik tedavi üniteleri gibi birçok imkanın olduğu bir yapı. Bu projeyi inşallah 2025 yılı bitmeden hayata geçireceğiz” dedi.

Mersin’e yatırımların her fırsatta devam edeceğinin altını çizen Kıratlı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da birbirinden kıymetli bakanlarımız da ve biz Mersin milletvekilleri de Mersin’e çok önem veriyoruz. Mersin’e yapılan ve yapılacak olan tüm projelerin takipçisiyiz. Anamur iskelesinin de Anamur’a kazandırdığımız Ağır Ceza Mahkemesinin de olduğu gibi Türkiye’mizin ikinci yüzyılında, Mersin’e yapılması planlanan tüm projeleri gerçekleştireceğiz. Mersin’de taş üstüne taş koymak bizim en önceliğimiz olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha