Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi ve TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şubesi iş birliğiyle ’Yenişehir’de Çevre Kültürü Paneli’ düzenlenecek.

Yenişehir Belediyesi ve TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şubesi düzenleyeceği panel ile çevresel sorunlara dikkat çekmeyi, bu sorunların çözümüne yönelik stratejiler geliştirmeyi ve halkı bu konuda harekete geçirmeyi hedefliyor. 31 Mayıs Cuma günü saat 18.00’de Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek panelde, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ’Yenişehir’de Çevresel Kentleşme’, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mikdat Kadıoğlu ’Küresel İklim Değişikliği ve Kentler’, İklim Değişikliği Politika ve Araştırma Derneği Başkanı Dr. Baran Bozoğlu, ’Yerel Yönetimlerde Sürdürülebilir ve Ekolojik Yaşam’ ve Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Şeref Erol ’Doğanın Estetiği ve Yeşil Kültür’ konusunda konuşma yapacak.

Softa Kalesi çevre düzenlemesi çalışmalarında sona yaklaşıldı Softa Kalesi çevre düzenlemesi çalışmalarında sona yaklaşıldı

Panelin bir diğer önemli kısmı ise Fungİstanbul’un konseri olacak. Atıkları müziğe dönüştüren grup, çevre duyarlılığını sanatsal bir biçimde ifade ederek katılımcılara keyifli anlar yaşatacak.

Kaynak: iha