Toroslar’da asfalt atağı Toroslar’da asfalt atağı

Mersin Büyükşehir Belediyesince açılan ihalede 9 bin 500 personelin 30’ar bin TL banka promosyonu alma hakkı elde ettiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, çalışan 9 bin 500 işçinin yararlanacağı banka maaş promosyonu için özel bir banka ile anlaşıldı. Yapılan ihale sonucunu işçilere bizzat müjdeleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 27 bin 500 TL olarak yapılan teklifin pazarlık sonucu 30 bin TL’ye yükseltildiğini ve nisan ayında tek seferde yatırılacağını duyurdu.

“Çalışma arkadaşlarıma hayırlı olsun, güle güle harcasınlar”

Promosyon anlaşmasının ardından açıklama yapan Seçer, “İşçi statüsünde çalışan 9 bin 500 mesai arkadaşımı ilgilendiren, bankaların verdiği maaş promosyonu ihalesi dün gerçekleşti. 27 bin 500 TL ile özel bir bankada kalan ihalenin sonucunda bankayla yaptığımız görüşmeler neticesinde yetkililerinde anlayışlı davranışıyla promosyon miktarını 30 bin TL’ye yükselttik” dedi. Seçer, “Nisan ayında çalışma arkadaşlarım maaşlarıyla beraber 30 bin TL’yi tek seferde alacaklar. Çalışma arkadaşlarıma hayırlı olsun, güle güle harcasınlar” diye konuştu.

Kaynak: iha