Mersin’in Çamlıyayla ilçesindeki Kömür Ocağı Bal Ormanının, arıcıların konaklayacağı örnek bir bal ormanı haline geldiği bildirildi.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Ekosistem Şube Müdürü Muhammet Aslanhan ve Çamlıyayla Orman İşletme Müdürü Ali Durmaz, işletme şefleri, şube mühendisleri ve orman muhafaza memurları ile Kömür Ocağı Bal Ormanında gerçekleştirilen çalışmaları inceledi.

’Bal Ormanları Eylem Planı’ çerçevesinde çalışmaların yürütüldüğü Kömür Ocağı Bal Ormanı, lavanta, biberiye, ada çayı, korunga, ballı baba, kocayemiş, ıhlamur, kekik, sumak, badem, mahlep, hünnap, vagelya ve hanımeli gibi türleri barındırıyor.

Mersin Bölge Müdürlüğü bünyesinde arıcılık açısından en çok bitki türünün bulunduğu bal ormanının, gelecek yıllarda arıcıların 2-3 ay konaklayacağı ve iyi rekolte elde edebilecekleri örnek bir bal ormanı haline geldiği belirtildi.

Softa Kalesi çevre düzenlemesi çalışmalarında sona yaklaşıldı Softa Kalesi çevre düzenlemesi çalışmalarında sona yaklaşıldı

Erdemli’de 500 fidan toprakla buluşturuldu

Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Uluslararası Atış Poligonu yerleşkesinde ağaçlandırma çalışması yapıldı.

Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası çerçevesinde hava şartlarından dolayı ertelenen fidan dikim töreninde, öğrencilerin de katımıyla 500 keçiboynuzu fidanı toprakla buluşturuldu.

Etkinliğe, Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü, İşletme Personeli, Alata Ortaokulu, Gaye İlkokulu, Kargıpınarı İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, Erdemli Huzurevinde yaşayan vatandaşlar ile Erdemli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personeli katıldı.

Kaynak: iha