Mersin’in Erdemli ilçesinde liseler arasında düzenlenen münazara yarışması büyük heyecana sahne oldu.

Yarışmada detaylı araştırmaları ve fikirlerini rakip ekiplere karşı daha iyi savunan Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri birinciliği elde etti.

Erdemli Kaymakamlığı himayesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erdemli Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen, ilçede bulunan liselerin katıldığı ve 2023 yılının Kasım ayında başlayan yarışmaların finali Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, finalde Erdemli Anadolu Lisesi ile girdikleri mücadeleyi birincilikle taçlandırdı.

Öğrencilere ödüllerini ve hediyelerini takdim eden Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, belediye başkan yardımcısı Niyazi Yıldız ve ilçe milli eğitim müdürü Yusuf Açıkyörük öğrencilere ve onlara danışmanlık yapan öğretmenlere teşekkür etti.

Mersin, turizmi ve gastronomisi ile Diyarbakır’da tanıtıldı Mersin, turizmi ve gastronomisi ile Diyarbakır’da tanıtıldı

Törende sonunda konuşan Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa Çetin ise Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Murat Yazıcı’nın danışmanlığını yaptığı yarışma ekibindeki öğrenciler Hamit Koray Kalay, Şadi Gedik, Burak Bekiş, Barış Şerit ve Eyyüp Doğan’ın gayret ve çabalarının yanı sıra etkili sunumlarıyla büyük beğeni topladığını belirterek, "İnanıyorum ki bundan sonra yeni başarılara imza atacak eğitim neferlerimizi keşfetmeye devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: iha