Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Anneler Günü etkinliğinde Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları’nın (TORTEK) eğitmenleri ve kursiyerleri ile bir araya geldi.

Korkmaz: "Mersin’in atık su yönetimi ve ekolojik dengesini sağlama konusunda önemli ilerlemeler kaydettik" Korkmaz: "Mersin’in atık su yönetimi ve ekolojik dengesini sağlama konusunda önemli ilerlemeler kaydettik"

Kadın çalışanları birimlerinde ziyaret ederek, belediye serasında yetiştirilen çiçeklerden takdim eden Yıldız, daha sonra eşi Feride Yıldız ile Osmaniye Mahallesi’ndeki TORTEK kursiyerlerinin hazırladığı etkinliğe katıldı. Etkinlikte, kadınların ürettikleri ürünlerin sergisi, workshop ve yörük kadını temalı hazırlanan ’Anadolu’dan Esintiler’ adlı mini defile gerçekleştirildi. Sergiyi gezerek kadınlara teşekkür eden Yıldız, defileden dolayı kursiyerleri de tebrik etti. Başkan Yıldız, "Üretimde, eğitimde, evde ve yaşamın her alanında güvenin adıdır anne. Anneler Günü’nüz kutlu olsun" dedi.

“Dünyadaki en büyük sevgi anne sevgisidir”

Etkinlikte konuşan Başkan Yıldız, tüm annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü’nü kutladı. Anneler Günü dolayısıyla hazırlanan etkinlikte emeği geçenlere teşekkür eden Yıldız, "Dünyadaki en büyük sevgi anne sevgisidir. Dünyada hangi inanca, hangi düşünceye, hangi ideolojiye sorarsanız sorun, en önemli şey annedir. Annelere dair ne söylense azdır. İnsanın dünyada belki kaybettiği en değerli varlık annesidir. Annesini kaybetmiş bir arkadaşınız olarak, bunun kıymetini daha fazla biliyorum. Bazen vefasızlık ediyoruz, bazen çok fazla üzüyoruz. Ama her şeye rağmen, yaşımız ne olursa olsun onlar bizi sevmeye, korumaya devam ediyorlar" diye konuştu.

Belediye Meclis Üyeleri ile kadın mahalle muhtarlarının da katıldığı etkinlikte, Başkan Yıldız’a, Alsancak TORTEK Seramik ve Heykel atölyesinde tasarlanan Aladağ Mahallesi’ndeki tarihi Kızılgeçit Köprüsü’nün tablosu ile Yöresel Kilim Dokuma Kurs Merkezi’nde dokunan kilim hediye edildi.

Kaynak: iha