Kuruculuğunu Fahrettinpaşa İlkokulu öğretmenlerinden Sündüz Çakmak’ın yaptığı 2023 yılının Ekim ayında başlayan “Generations Growing Up With Books”Kitaplarla Büyüyen Nesiller adlı eTwinning projesi Türkiye ve Hırvatistan’dan toplam 14 öğretmen ve öğrencilerinin katılımı ile devam ediyor. 

Proje çerçevesinde öğretmen ve öğrenciler çeşitli etkinlikler ve kütüphane gezileri düzenleyerek kitaplarla bolca vakit geçiriyor.

Proje ile öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırarak,onlara kitap okumayı bir yaşam tarzı haline getirmelerini ve proje kapsamında yapılan etkinlikler aracılığıyla öğrencilerin kitaplarla olan ilişkilerini güçlendirmek ve okuma alışkanlıklarını pekiştirmek amaçlanıyor.

WhatsApp, 'Benden Sil' seçeneği için yeni özellik getirdi WhatsApp, 'Benden Sil' seçeneği için yeni özellik getirdi

Ayrıca öğrencilerin öğrenme ve anlama yeteneklerini geliştirmek,kitabı bir arkadaş olarak görmelerini teşvik etmek hedefleniyor.

Projeye öğretmen olarak Tarsus ilçesinde eğitim veren Fahrettinpaşa İlkokulu’dan Sündüz Çakmak ve Nurcan İn, Fevzi Çakmak İlkokulu’ndan Bayram Oğuz Yıldırım ve Esra Aşık, Musa Bengi İlkokulu’ndan  Halil Beyhan Gök, Saime Özçürümez İlkokulu’ndan Bahar Çelik dahil oldu.

Editör: MERSİN OBJEKTİF