Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yeni logosu Meclis’te oy çokluğu ile kabul edildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2024 Yılı Mayıs Ayı Olağan Toplantısının 1. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi.

Parkta şüpheli ölüm Parkta şüpheli ölüm

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yeni logosu Meclis’te oy çokluğu ile kabul edildi. Başkan Seçer, konuyla ilgili; “Böyle bir şey gerekiyordu. Bu logo ve renkleriyle; Mersin’in M harfini ve Toros dağlarını ifade ediyor. Farklı renkler; narenciye, güneşin rengi, denizin mavisi; çok renkli kentin enerjisini, kenetlenmeyi, dönüşümü, sonsuzluğu, devinimi, gençliği ve inovasyonu temsil ediyor. Mersin’e hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Kültür sanat etkinliklerine yeni destekler

Meclis’te görüşülen ve oylanan maddeler arasında derneklerin gerçekleştireceği etkinliklere verilmesi planlanan maddi destekler de yer aldı. Oy çokluğu ile kabul edilen maddeler gereğince; Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Derneği’ne 7. AKOB Ulusal Öğrenci Oda Müziği Yarışması için 80 bin, İçel Sanat Kulübü'nün 3. Mizah Günleri için 80 bin TL ve Mersin Valiliği’nin talebi doğrultusunda; 22. Mersin Uluslararası Müzik Festivali (MUMF) için, 2 milyon 500 bin TL destek verilmesi kararı alındı.
 
MESKİ Genel Müdürlüğü’nün, hâlihazırdaki stratejik plan ve yıllık yatırım programları ile bölgenin kalkınmasını temini kapsamındaki işler için 420 milyon TL gayri nakdi kredi kullanılması ile ilgili madde de oy çokluğu ile kabul edildi.
 
İller Bankası, ticari bankalar, katılım bankalarından faiz hariç 1 milyon 407 bin TL kredi kullanılması ile ilgili madde de oy çokluğuyla kabul edildi. Komisyonda onaylanan maddeye şerh koyan meclis üyesi olması üzerine Başkan Seçer, “Benden size dostça bir tavsiye; bu iş size çok oy kaybettirdi. Bence ders çıkartın.Bizim bu yetkileri alma sebebimiz belediyeyi borç batağına sürüklemek için değil” diye belirtti.

Muhabir: Pelin Gümüş