Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Tarsus Belediyesinin ev sahipliğinde Tarsus’ta gerçekleştirilen çeşitli etkinlik ve kutlamaların yanı sıra 19 Mayıs coşkusu Cumhuriyet alanında düzenlenen konserle taçlandırıldı. Saat 18.30’da DJ-Umut Kılıç konser öncesi sahne alırken DJ performansının ardından grup Refresh Band sahne aldı. grup Refresh’in sahne performansı sırasında bir genç sahneye çıkarak evlilik teklifinde bulundu. Renkli görüntülerin yaşandığı gecede saat 20.30’da ise sahne sırası Tarsuslu sevilen sanatçı Manuş Baba’nın oldu. Sevilen şarkılarını Tarsuslu hemşerileri ile birlikte söyleyen Manuş Babayı, Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç konsere gelen vatandaşların arasında halkla birlikte dinledi. 

Gençlerle bir arada olmanın ve konseri onlarla birlikte yan yana izlemenin kendisini mutlu ettiğini ifade eden Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, onlar için ne varsa yapmaya hazır olduğunu ifade etti. Alanı dolduran kalabalığa hitap eden Boltaç, coşkulu kalabalıktan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e selam gönderirken gençlere seslendi ve “Gençler Ulu önderin izinden ilerlemeye devam edecek miyiz?” diye sordu. alanı dolduran binlerce kişi hep bir ağızdan Boltaç’a evet yanıtını verirken Başkan Boltaç, bundan sonra 7 gün 24 saat yaşayan, festivalleri ile konuşulan özgürlükçü bir kent olan Tarsus ile yola devam edeceklerinin altını çizdi. 

Mersinliler dikkat! Sağanak yağış bekleniyor Mersinliler dikkat! Sağanak yağış bekleniyor

Kalbinde fazlasıyla bir heyecanla kendi memleketinde böylesine özel bir günde sahne almanın mutluluğunu yaşadığını belirten şarkıcı Manuş Baba ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç’a vermiş oldukları emekten dolayı teşekkür etti.

Muhabir: Burcu Karslı