Emekli maaşları fark ödeme tarihleri belli oldu Emekli maaşları fark ödeme tarihleri belli oldu

Tarsus Belediye Meclisi Temmuz ayı ilk birleşimi Tarsus Belediye Başkanı Ali boltaç başkanlığında gerçekleştirildi.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan mecliste gündem maddelerinin oylanmasının ardından söz alan Başkan Boltaç,
Kayseri ve Suriye’de yaşananların kendisini çok üzdüğünü belirtti ve Tarsuslu vatandaşların provokatif eylemlerde bulunmamalarını isteyerek birlik beraberlik çağrısında bulundu 

Dilek ve temenniler bölümünde meclis üyelerinin sorularını cevaplayan Başkan Boltaç,
Müdürlüklerin neler yaptığıyla ilgili meclisi ve vatandaşları bilgilendirirken Siptilli çarşısındaki kent lokantasının gastronomi merkezi olacağını fakat lokantanın faaliyetini başka bi noktada devam ettireceğini söyledi. 

İsmet Paşa mahallesinde yapılması planlanan kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmaların yapıldığını önceliğinin mağdur olan vatandaşlar olduğunun altını çizen Boltaç, bütün madur vatandaşlarla bir araya geleceğini belirtti.

Güneş enerji santralleri ile ilgili soru üzerine son durum hakkında bilgi veren Boltaç, yüzde 50 ile 60 oranında  maalesef çalışmadığını söyleyerek iş denetimini başlatarak raporlamayı yaptıklarını dile getirdi. Tespiti yapıp ilgili kurumlara aktaracaklarını suç varsa gereğini adaletin yapacağını ifade eden Boltaç “Böyle bir durumda susarsam dilsiz şeytandan farkım kalmaz veremeyeceğim bir hesabım yok” dedi.

Editör: Burcu Karslı