Seçime 2 gün kaldı, kirli oyunlar başladı

31 Mart yerel seçimlerine sadece iki günler kala bazı yerel basın organları Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer hakkında tepki çeken ithamlarda bulundu.

Ticaret Bakanlığı, 54 ürün grubunda İsrail'e ihracatı kısıtladı Ticaret Bakanlığı, 54 ürün grubunda İsrail'e ihracatı kısıtladı

Mersin'in bazı yerel gazeteleri Ahmet Serkan Tuncer'in çektirdiği bir fotoğrafta yer alan kişilerin 1994 yılında çıkan kavgada öldürülen gencin katili olduğunu iddia ederek konuyu Cumhuriyet Halk Partisi parti kimliğine bağladı.

GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Başta Ahmet Serkan Tuncer ve parti farketmeksizin diğer adayların seçim çalışmaları boyunca hemen hemen her gün yüzlerce kişi ile görüştükten sonra vatandaşların ricasını geri çevirmeyerek fotoğraf çektirmesi gibi bir kamuoyu gerçeğini 'skandal' nitelikte haber yapılmasının arkasında yatan gerçek deşifre oldu. 

Ahmet Serkan Tuncer üzerinden CHP'yi hedef alan bu konunun, partisinden aday gösterilmediği için bağımsız aday olan Neşet Tarhan tarafından gündem yapılmaya çalışıldığı iddia edildi. Bütün anketlerde seçimi kaybettiği kesin olan Tarhan'ın, hırsına yenik düşerek eski partisine bu şekilde "bel altı" zarar verme çalışmalarına bazı belediye çalışanları ortak olmadı. Tarhan'ın belediye personellerinin bulunduğu Whatsapp gruplarına "bu haberi paylaşın" talimatı verdiği ve sadece kendisine yakın personelin haberi paylaştığı ortaya çıktı.

Editör: MERSİN OBJEKTİF