Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2024 Yılı Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nın 2. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplam 45 maddenin görüşüldüğü mecliste 2 milyar TL’ye yakın borçlanma ile kiralama ve taşınmaz satışı içerikli yetki isteğinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, meclis üstünlüğünün partisi CHP’de olmasıyla birlikte yetkileri aldı.

Trendyol Süper Lig 2024-2025 sezonu fikstürü çekildi! Trendyol Süper Lig 2024-2025 sezonu fikstürü çekildi!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer kiralama ve satışa konu gayrimenkuller ile ilgili idarenin henüz bir kararı olmadığını söyleyerek, “Bize bir yararı olmayan yerler var, hatta bazı yerler var ki bir kırsal mahallenin köşesinde kalmış örneğin bir tarlanın içerisinde bizim hissemiz var. Veya bir köyde arsamız var. Bunları tespit ediyoruz, çıkartacağız işimize yaramayanları, orayı işgal edene satacağız.
Bizim amacımız arsa spekülatörlüğü, paramıza para, servetimize servet katmak değil, halka hizmet götürmek. Bunu lafla değil finansla yaparsınız. Ama kredi faiz oranları tefeci faizine gelmişse kullanılmaz. Biz bu yetkiyi aldık diye hal vurup harman savurma yok” dedi.

Muhabir: Burcu Karslı