Haber alınamayan yaşlı kadının uyuyakaldığı oraya çıktı: Evine gelenleri şarkı söyleyerek karşıladı. Haber alınamayan yaşlı kadının uyuyakaldığı oraya çıktı: Evine gelenleri şarkı söyleyerek karşıladı.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.
Ziyaretleri esnasında merkezdeki çalışmalar hakkında bilgi alan ve mevcut işleyişle ilgili incelemeler yapan Özyiğit, tedavi ve rehabilitasyon altındaki hayvanların konakladıkları alanları da gezdi.

Özyiğit, Yeni Hayvan Bakımevi Açılışını Duyurdu

Barınakta incelemelerde bulunan Özyiğit, Mersin Objektif mikrofonuna yaptığı açıklamalarda “Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi 25 Mart 15.00’da açılışını gerçekleştireceğiz. Bu merkezde; 15 dönüm alanı olup 150 köpek, 150 kedi kapasiteli bir alandan oluşmaktadır. Sokak hayvanlarını alacağız burada rehabilite edeceğiz, bulunduğumuz alanda eğitimlerini gerçekleştireceğiz ve sahiplenme süreci gerçekleşecek.” dedi.

Özellikle önem verdiği sokak hayvanlarının besin tüketimine vurgu yapan Özyiğit, Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde aynı zamanda mama üretim merkezinin de kurulduğunu belirtti.

Kaynak: Mersin Objektif