Kurban Bayramı tatil tarihleri 2024 arife günü ile birlikte 4,5 gün resmi tatil olarak değerlendiriliyor. Ancak idari izin kararı çıkarsa tatil günleri uzatılarak değerlendirilebilecek. Şimdiden planlarını yapmak isteyenler bayram tatili 9 gün mü sorusuna yanıt aramaya başladı. Özellikle çalışanların yakın mercek altına aldığı konu özelinde Kabine kararı çıkması bekleniyor. Peki; Kurban Bayramı tatili kaç gün, 9 gün oldu mu?

KABİNE BUGÜN TOPLANIYOR!

Başkan Erdoğan'ın liderliğinde toplanan Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı 4 Haziran Salı günü gerçekleştirilecek. Toplantıda 9. Yargı Paketi, ekonomik gelişmeler, enflasyonla mücadele gibi pek çok konunun yanı sıra bayram tatili 9 gün olacak mı karar çıkması bekleniyor.

KURBAN BAYRAMI TATİL TARİHLERİ 2024

4,5 gün olarak değerlendirilen Kurban Bayramında arife günü 15 Haziran Cumartesi olacak. O gün yarım gün resmi tatil olarak sayılacak. İşte, bayram günleri:

Kurban Bayramı 1. günü 16 Haziran Pazar
Kurban Bayramı 2. günü 17 Haziran Pazartesi
Kurban Bayramı 3. günü 18 Haziran Salı
Kurban Bayramı 4. günü 19 Haziran Çarşamba

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLDU MU?

Cimcime Teyze sessiz sedasız toprağa verildi Cimcime Teyze sessiz sedasız toprağa verildi

19 Haziran tarihinde yaşanacak bayramın son günü ardından hafta sonuna 2 gün kalıyor. Bu noktada 20-21 Haziran tarihlerinin idari izin kapsamında alınması halinde bayram 9 gün olarak değerlendirilebilir.

Ancak konuyla ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor.

Editör: İsmet YİĞİT