Feci kazada gözyaşları sel oldu, yaralı vatandaşların yakınları hastanelere akın etti Feci kazada gözyaşları sel oldu, yaralı vatandaşların yakınları hastanelere akın etti

Arabesk müziğin sevilen ismi Cansever, Objektif Stüdyosunda!

1997’de Türkiye’de adını duyurmaya başlayan arabesk müziğin güçlü sesi Cansever, farklı repertuvarlara da imzasını atarak gündemden düşmüyor. 

Mersin Objektif Stüdyosunun konuğu olan Cansever, tüm samimiyeti ve şeffaflığı ile müziğe nasıl adım attığını ve bu süreçte neler yaşadığını Objektife anlattı.

Çocukluğunda ırgatlık yaptığını ve ailesine bakmak ile yükümlü olduğunu ifade eden Cansever, düğünlerde sahne alırken keşfedilip siyasi şarkı yapmasının üzerine ün kazandığını belirtirken 1997'de Türkiye'ye gelmesi ile her şeyin değiştiğini dile getirdi. Cansever, 1997'de İbo Show ile ün kazandığını ve İbrahim Tatlıses'in kendisine çok destek olduğunu ifade etti.

Türkiye'ye geldikten sonra dönmek gibi bir seçeneğinin olmadığını bu yüzden sektöre tutunabilmek adına her zorluğa göğüs gerdiğini belirten Cansever, " Kendi ülkemde stardım, Türkiye'ye geldiğimde kimse tanımıyordu. 8 ay incecik bir minderin üstünde yattım ama sabrettim" ifadeleri ile sektöre tutunma mücadelesini anlattı.

"TEK BAŞIMA MÜCADELE ETTİM"

Cansever, kimseye yük olmadan tek başına ilerlediğini,  "Ne bir yağcılık yaptım ne de bir şey istedim. Eğer isteseydim  abi dediğim insan İbrahim Tatlıses para verirdi. Bir kuruş talep etmedim, 'halin vaktin yerinde mi?' diye sorduğunda hep iyi dedim." ifadeleri ile anlattı.

Muhabir: Pelin Gümüş