Cumhuriyet halk partisinin çoğunluğu aldığı yerel seçimlerin ardından, “işçi çıkartma, akrabalara iş bulma” gibi skandal olaylar gelişmeye başladı. Skandalın geliştiği belediyelerden bir tanesi de Bursa Büyükşehir Belediyesi. 
 
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey yeğeni Furkan Bozbey’i belediyenin iştiraklerinden Bursa Kent Yapı İmar Bilişim Enerji’ye yönetim kurulu başkanı olarak, Baldızı Sezen Uğurlu’yu da sosyal hizmetler dairesi başkanı olarak atadığı ortaya çıktı. Ünlü komedyen Şahan Gökbakar ise duruma sessiz kalmayarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’e çağrı da bulunarak “müdahale edin” dedi.

Alkollü sürücü otomobili ile battı-çıktıya uçtu Alkollü sürücü otomobili ile battı-çıktıya uçtu

Söz konusu tartışmalar sürmeye devam ederken konu ile ilgili açıklama yapan Bozbey, “Bu işe bile, şirketleri denetlerken güveneceğimiz biri. Zaten bu insanlardan oluşturuyoruz yönetimleri. Bu şirketlerin incelenmesi lazım, onun için de güvendiğimiz insanlar olması lazım. Soy isminin Bozbey olması, bu gençlerin orada değerlendirilmesinin önüne geçmemeli. Yeter ki liyakati olsun. Furkan Bozbey benim kardeşimin oğlu. 4-5 yıldır mimarlık yapıyor. Daha işlemler dahi bitmedi. Bunun tartışılmaya açılmasını, gündem olmasını maksatlı buluyorum. İnsan üzülüyor. Bu gençler hiç ni çalışmayacak." dedi.

Muhabir: Pelin Gümüş