Başkan Yıldız, “BU BELEDİYE KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİL”

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Mayıs ayı meclis toplantısı 1. oturumunda 12 yıldır belediye çalışanı gözüken ancak işe gelmeyen işçilerin olduğunu açıkladı.

“BELEDİYE KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİL”

Yıldız, belediye içerisinde herhangi bir görev tanımı verilmemiş işçilerin olduğunu ve disiplin kararı ile işlerine son verildiğini de belirtirken, “Gerekirse ben bu belediyede çalışan 200 bürokratın 200’üne de soruşturma açarım çünkü bu belediye hiç kimsenin babasının malı değil, hiç kimse bu belediyeden maaş alıp evinde ayaklarını uzatacak da değil. Herkes gelecek çalışacak, maaşını alıyorsan çalışacaksın” dedi.

Mersinliler dikkat! Sağanak yağış bekleniyor Mersinliler dikkat! Sağanak yağış bekleniyor

"Disiplin kararıyla 30 arkadaşımız bugün itibariyle işten çıkarıldı"

Başkan Yıldız, son dönemde işe giren personelin meslek grubuna bakılmadan, seçim kampanyasında çalıştırılmak üzere belediye bünyesine alındığına dikkat çekerek; "İşten çıkarılacak arkadaşlarımıza gelince, bu arkadaşlarımızın çoğu herhangi bir iş için alınmamış. İşe giriş formları düzenlenmemiş, hangi meslek grubunda çalışacakları, ne iş için alındıkları belli değil. Çok sayıda çalışan yapacakları iş belli olmadığı için sadece oturup bekliyorlar. Disiplin kararıyla 30 arkadaşımız bugün itibariyle işten çıkarıldı. Yıllardır işe gelmediği gibi başka bir belediye idaresi seçilmesine rağmen yine de gelmemekte ısrar ediyor. Buradaki herkes devletin memuru ve işçisidir. Çalışmadan maaş alıyorsa 'devletin parasına göz koymuş, kamunun parasını çalıyor' demektir. Yıllardır işe gelmeyeceksin, yıllardır maaş alacaksın, belediyenin yerini bilmeyeceksin sonra gelip diyeceksin ki 'Ben kendim işten ayrılacam, 12 yıllık tazminatımı vereceksiniz'. Olmaz böyle bir şey" şeklinde konuştu.

Muhabir: Pelin Gümüş