Benzine indirim geliyor Benzine indirim geliyor

Seçim kampanyasını yürüttüğü dönemde “sadece Tarsustaki insanların değil burada yaşayan her canlının başkanı olacağım” diyen Boltaç, Tarsus Belediye Başkanı olarak sözünü verdiği Sokak Hayvanları Çalıştayı’nın ilkini bugün Tarsus Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.

Tarsuslulara ve sokak hayvanlarına umut olan Boltaç, çalıştaya yavru kedi ile gelerek ve sahiplendiğini belirterek kedinin adını katılımcılar ile ortak karara vararak ‘Umut’ koydu.

Çalıştay katılımcılarının takdirini toplayan Boltaç, Mersin Objektif mikrofonuna yaptığı açıklamalarda, “Bugün 1. Sokak Hayvanları Çalıştayını yapıyoruz her kesimden insanları davet ettik. Üniversiteden hocalarımız var, alanında uzman kişiler, devletimizin bazı organları, orman işletmesinden bazı kişilerin olduğu, bu anlamda veterinerlerin olduğu, bizim müdürlüğümüzün olduğu birçok paydaşı bir araya getirdik. İki gün boyunca konuşacak, tartışacaklar önümüze rapor sunacaklar bizde bu rapor doğrultusunda hareket edeceğiz.” dedi.

Başkan Boltaç, Tarsus Belediyesinde her vatandaşın söz hakkı olduğunu ve beş yılı her kesimden insanla yürüteceğini de ifade etti.

Muhabir: Pelin Gümüş