Battı-çıktıda önce zincirleme kaza, sonra kavga! Battı-çıktıda önce zincirleme kaza, sonra kavga!

Osmaniye’de Suriye uyruklu Luey H. eşi ve Suriye'den yasa dışı yollarla yanına sığınan akrabası A.A.'ya zorla fuhuş yaptırdı. Ayrıca genç kadını 70 bin lira karşılığında 55 yaşındaki adama sattı.


Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, insan ticareti suçuyla mücadele kapsamında çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda Suriye uyruklu Luey H.'nin, Suriye uyruklu eşi E.İ. ve kadın akrabası A.A.'ya zorla fuhuş yaptırdığı belirlendi. Düzenlenen operasyonla iki kadın kurtarılırken, Luey H. ise gözaltına alındı.                                   


Suriye uyruklu A. A. ile psikolog refakatinde yapılan mülakatta; 11 ay önce illegal yollardan Türkiye'deki akrabasının yanına geldiği, evlenme vaadiyle kandırıldığı, kimliği olmadığı için akrabasının (Luey H.) baskı ve tehditleriyle para karşılığında fuhuş yaptığı, çaresizliğinden yararlanılarak 5 ay önce 55 yaşında bir şahsa 70 bin TL karşılığında satıldığı ve 1 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.
 
Ayrıca Luey H. isimli şahsın eşi Suriye uyruklu E. İ. isimli şahıs ifadesinde; 4 yıldır eşinin şiddet ve baskısıyla para karşılığında fuhuş yaptığını, kendisinin cinsel içerikli videolarıyla tehdit edildiğini itiraf etti.
 
Konuyla ilgili olarak insan taciri Suriye uyruklu Luey H. isimli şahıs yakalanarak  İnsan Ticareti suçundan gözaltına alınıp tutuklandı.


Mağdur şahıslar ise insan ticareti mağdur tanımlaması kapsamında İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Editör: Admin Admin