Adana'da yıllarca halalarının eşi H.İ.'nin istismarına uğradığını öne süren 3 kız kardeş, hukuk savaşı veriyor. Önce 26 yıl hapis cezası alan H.İ., Yargıtay'ın kararı bozmasının ardından beraat etti. Kardeşlerden Tuğçe Y., "İlkokul 1'inci sınıftayken beni bisikletin ön tarafına oturttu, özel bölgeme dokundu. Defalarca kalçama dokunma, sarılma, zorla dudağımdan öpme, odamda giyinirken gizlice seyretme gibi eylemleri oldu. Bu durum 8 yıl sürdü" dedi.

Adana'da eşinin yeğenleri olan 3 kız kardeşe cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 26 yıl ceza alan H.İ. (48), Yargıtay'ın kararı bozmasının ardından yeniden yapılan yargılamada beraat etti. Ailenin avukatı karara itiraz ederken, kardeşlerden Tuğçe Y. (23), yaklaşık 2 yıldır Yargıtay'dan gelecek yeni kararı beklediklerini belirterek, "Her an karşıma çıkacakmış gibi hissediyorum. 'Çocuğun beyanı esastır denildi' ama bizim beyanımız esas alınmadı. Kendim, kardeşlerim ve dışarıdaki tüm çocuklar için tedirginim. Bu yüzden gereken cezanın verilmesini istiyoruz" dedi.

Online muayene dönemi başlıyor! Online muayene dönemi başlıyor!

KARDEŞLER BİR BİR BAŞINA GELENLERİ ANLATTI

Kozan ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Tuğçe Y., 2018'de annesine, 7 yaşından 15 yaşına kadar halasının eşi H.İ.'nin cinsel istismarına uğradığını söyledi. Konuşmaya şahit olan Tuğçe Y.'nin o dönem 6 yaşında olan en küçük kız kardeşi E.Y. (12) de aynı kişinin bir süredir kendisine de cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Ardından ortanca kız kardeş S.Y. (17) de H.İ.'nin istismarına uğradığını anlattı. Anne Canan Y. (40) ertesi gün savcılığa şikayette bulundu. Şikayetin ardından gözaltına alınan H.İ., işlemlerinin ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Editör: Admin Admin